Замість «моє тіло не ідеальне» – «моє тіло хороше»

від | Лис 12, 2021 | Дівчина говорить, LMillustrated

«Моє тіло теж не ідеальне», – чуємо від якоїсь із американських моделей. Так ніби це твердження від худої високої жінки з блискучою шкірою може полегшити процес самокопання для 14-річної Каті, яка тільки те й робить, що вчиться ненавидіти своє відображення. «У мене теж є жир», – говорить уже популярна українська телеведуча. Так ніби наявність жиру – щось аномально жахливе.

Такі спроби утвердити думку, що будь-яке тіло має недоліки, насправді лише посилюють тиск на жінок, чиї тіла зовсім не схожі на тіла Бели Хадід чи Каміли Морроне. Бо якщо моделі з параметрами, що максимально наближені до параметрів барбі, розказують про свою неідеальність, то що має робити зі своїми та сама Катя, чиї ноги ніколи не будуть такими?

«Ми не за бодипозитив, ми за турботу про себе», – відповідає в коментарях популярний бренд жіночої білизни, який щойно запустив кампейн про те, як важливо дякувати своєму тілу. Так ніби «турбота про себе» автоматично передбачає виснажливі щоденні тренування у спортзалі й раціон, складений із насіння чіа та ягід годжі.

«Зайва вага – це не здорово. Це треба змінювати», – пише у своєму блозі черговий псевдонутриціолог. Так ніби хтось, крім мене самої, може визначити – зайва моя вага чи ні, і відчути той момент, коли її треба змінювати.

Ідеї продати стандарти «ідеалу» під прикриттям піклування про себе й своє здоров’я – не щось нове. Індустрія краси готова вкладати найблагородніші меседжі в голови дівчаток і жінок, аби вони продовжували гнатися за глянцевим стандартом, думаючи, що саме там на них чекає точка здоров’я й абсолютного щастя.

Заразом моменти, коли 17-річна Катя зривається зі свого «правильного харчування», заїдає стрес неосяжною кількістю солодкого, а потім від сорому й злості на саму себе йде виблювати це все, у статтях «10 порад для схуднення перед відпусткою» за дивовижним збігом обставин пропущені.

«Ваш внутрішній світ – це класно, але чоловіки все одно дивляться на зовнішність», – заявляє стендапер-сексист. Так ніби моє тіло зобов’язане відповідати тому, яким його хочуть бачити чоловіки.

Коментувати такі наративи у 2021-му дещо дивно, але раптом що, то вони абсолютно нівелюють цінність особистості, надаючи занадто багато значення тілесності. А ще змушують 20-річну Катю сумніватися, що вона чогось варта в цьому житті, поки об’єм її стегон не впишеться в параметри XS.

Так, часом нашу цінність справді намагаються оцінити з першого погляду. Тоді що ми кажемо чоловікам, які ще перед обіймами пропонують мірну стрічку? Впевнена, ви й самі знаєте.

А що замість цього всього? Що замість спроб встигнути за стандартами, які постійно оновлюються? Що замість присоромлення себе за складки на боках і целюліт?

Замість цього – любов. Замість «моє тіло не ідеальне» – «моє тіло хороше».

Воно дозволяє долати мені десятки кілометрів щодня. Воно витримує мене, коли через купу дедлайнів я зовсім його не шкодую й сплю по п’ять годин на добу. Воно навіть здатне подарувати життя новій людині, якщо колись я цього захочу.

Воно не повинно бути ідеальним чи неідеальним. Воно взагалі нічого не повинно. Але саме воно дозволяє мені проживати кожну мою історію! І найменше, що я можу, – подивитися в дзеркало й повторити собі: «Моє тіло – дивовижне!»

 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте The Devochki — від 50 гривень. Дякуємо!