В Україні виходить дитяча книжка про аутизм

від | Бер 28, 2019 | Без категорії

До Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм (2 квітня) “Основи” презентують першу в Україні книжку, що актуалізує тему РАС.
Книга «Петрик і фонтани» – розповідь про знайомство Петрика і Матільди у парку поблизу фонтанів. Герої – маленькі діти, між ними багато спільного, вони люблять гратися і дізнаватися нове, але є і відмінності – у Петрика аутизм, тому він по-іншому сприймає навколишній світ, дещо повільніше розмовляє та проявляє емоції.

Починаючи дружити із хлопчиком, Матільда розуміє: «Ми можемо бавитися разом, просто не так як я звикла, але так само весело!». Авторка Надія Степула за допомогою дитячого оповідання вона пояснила, як сприймати дітей із розладами аутичного спектру, і як батькам говорити про відмінності між людьми зі своїми дітьми.
“Згідно з даними США та Китаю, кожна 56 дитина у світі має розлад аутичного спектру (РАС). В Україні статистика відсутня, інклюзію лише починають впроваджувати, і мало працюють із суспільною думкою щодо ставлення до людей із аутизмом, – розповідає ініціаторка проекту Анастасія Степула. – Книжка “Петрик і фонтани” розпочне діалог між батьками та дітьми про нейрорізноманітність, інклюзію і толерантність. Книжка пояснить, що інклюзія це тоді, коли решта приймає “незручні” особливості людей як частину їхньої особистості”.
 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте The Devochki — від 50 гривень. Дякуємо!
«Мені здається, що білі люди поводяться зі мною добре, поки я залишаюся на своєму місці. Поки залишаюся в “контейнері, який для нас створили”». Уривок з книжки «Каста. Витоки наших невдоволень»

«Мені здається, що білі люди поводяться зі мною добре, поки я залишаюся на своєму місці. Поки залишаюся в “контейнері, який для нас створили”». Уривок з книжки «Каста. Витоки наших невдоволень»

Одна з найкращих книжок 2020 року за версіями численних видань від...