Вірите чи ні, але одна кома може геть усе змінити!
Може підняти оцінку з української мови, додати шарму дитячій записці, а може перетворити звичайнісіньку зелень на чудо-рослину. Себто одна малесенька кома здатна створити шпинатно-залізний міф на багато-багато поколінь.
Більшість із нас з раннього дитинства знає, що шпинат – це сила. Сам моряк Папай поглинав шпинат бляшанками і одним ударом лівої розганяв усіх навколо в радіусі п’яти метрів, Чак Норріс так не зміг би (кулаками махав Чак тоді, коли силу шпинату вже скасували).
Почалась історія шпинату в далекому 1870 році, коли німецький (не британський, о диво!) вчений Еріх фон Вульф сидів і рахував вміст заліза в продуктах. Була третя ночі, очі самі закривались, голова просилася на подушку, розум вже хропів, а Еріх усе рахував і рахував. І от тієї миті, коли треба було записати результати, пан Вульф пропустив одну-єдину, нікому не потрібну маленьку кому. Бачив він помилку чи ні – не скаже ніхто, а якщо і бачив, то передруковувати сторінку явно не хотів (уявіть собі о третій ночі ще сторінку на друкарській машинці нацикати). А після виходу статті у світ визнавати, що десь там коми бракує, він теж не горів бажанням.
Саме так шпинат, сам того не знаючи, був нагороджений 35 міліграмами заліза на 100 грамів (насправді ж заліза в шпинаті в 10 разів менше і засвоюється воно звідти оооооой як повільно – коротше, ту кількість шпинату, яку треба, може з’їсти хіба що коза).
Шпинат у бляшанках, шпинат смажений, шпинат варений, тушкований, сушений, копчений і маринований, шпинат вагітним і дітям, жінкам і чоловікам, анемічним і не дуже – у своїй зеленій шинелі шпинат впевнено почав полонити світ. Магічні властивості шпинату таки перерахували 1937 року, та тут його врятував звичайнісінький моряк, той що Папай.
І знаєте, офіційно шпинат скинули з п’єдесталу ще 1981-го, а от у головах наших він так і залишиться харчем для сили!
То що, смузі? Шпинатний?
 

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте The Devochki — від 50 гривень. Дякуємо!