Як змінювалась Україна з 1991 року: виставка «IN PROGRESS»

від | Тра 31, 2017 | Без категорії

З 15 червня по 6 серпня у Мистецькому Арсеналі відбудеться виставка «IN PROGRESS. Дрес-код України доби Незалежності», присвячена новітній історії української моди.

Експозиція об’єднає 40 українських fashion-дизайнерів, 200 моделей одягу, арт-об’єкти авангардної моди, інавгураційну сукня Першої леді, сценічне вбрання зірок української поп-естради, моделі з показів в Парижі, Мілані, Нью-Йорку, Флоренції та Далласі.

IN PROGRESS – це виставка-розповідь про українське суспільство, країну та її громадян, створена за допомогою одягу українських дизайнерів. Історія бере початок з 1991 року і триває до наших днів. Кожна зала презентує за допомогою моди систему поглядів, що панувала в певні часи. Якщо пройти всі зали послідовно, можна побачити шлях, який здолало суспільство від часів СРСР до незалежної держави.

В історії української моди доби незалежності можна виокремити три періоди, кожен з яких представлено в експозиції двома залами. Одна відображає уявлення про найкраще суспільство, друга – уявлення про ідеальну особистість. Остання зала – це прогноз: відбиток у моді нового світосприйняття і ставлення до планети.

1991 – 1997

Нові свободи

Нова еліта

Перші приватні будинки моди українських модельєрів формують свої клієнтські бази з представників фінансової та політичної еліти нової країни.

1997 – 2010

Діалог з національною традицією

Український гламур

Самоусвідомлення себе громадянами незалежної України, країни з давньою та яскравою культурою, спричинило низку оригінальних спроб актуалізувати українську культурну спадщину, зокрема в моді. Вітчизняні дизайнери відіграли значну роль у створенні сценічних та публічних іміджів найяскравіших вітчизняних поп-співачок, телеведучих та зірок світського життя.

2010 – наш час

Новий урбанізм. Антигламур.

Нові критерії успіху: рівень продажів

Антигламур став природною відповіддю нового покоління дизайнерів на гламурне десятиріччя нульових. Згодом молоді українські бренди почали цілеспрямовано працювати зі споживацьким ринком всередині країни та за її межами.

Відповідальне споживання – це певний прогноз на майбутнє. Проблеми екології та оточуючого середовища, які втілилися в принципи recycling, upcycling, sustainable fashion, стали рушійною силою кардинальних змін у відношенні до моди.

«Ідея виставки виникла майже 10 років тому. За цей час проект з несміливої думки виріс до величезної експозиції, але його головна мета залишилась незмінною. Історія моди для мене – це, насамперед, історія людей. Одяг краще за будь-що може розповісти про наші мрії, бажання, страхи та упередження. Зрештою, розповісти нам про нас самих», – говорить куратор проекту Зоя Звиняцьківська.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте The Devochki — від 50 гривень. Дякуємо!