"Основи" видають альбом про українські радянські мозаїки

від | Бер 12, 2017 | Без категорії

У видавництві Основи виходить перше комплексне дослідження радянських монументальних мозаїк. Київський фотограф Євген Нікіфоров протягом трьох років подорожував Україною (зокрема, і тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим) в пошуках найбільш цікавих творів мистецтва 1950-х–1980-х років періоду радянського модернізму.

Цей проект – про артефакти епохи, які зникають, і спробу їх зберегти. Величезний пласт культури став для нас повсякденністю і звичним пейзажем, що злився з “євроремонтом” та рекламою. Я хотів звернути увагу на твори мистецтва, що оточують нас майже в кожному місті України – адже для майбутніх поколінь важливими будуть збережені, а не переписані та затерті свідоцтва часу.

У книзі близько 200 унікальних фотографій панно: зображені на них робітники, селяни, космонавти і спортсмени з кольорової смальти або кераміки ілюструють радянське життя таким, яким воно мало бути офіційно представлене.

Деякі мозаїки, фотографії яких є в книзі, були зруйновані незабаром після подорожі Євгена у результаті дії законів про декомунізацію, які забороняють комуністичну символіку та гасла.

Перші 100 оплачених книг супроводжуються подарунком – унікальною фотографією однієї з мозаїк з підписом фотографа. Книга з’явиться в продажу 17 травня, але вже доступна для попереднього замовлення.

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте The Devochki — від 50 гривень. Дякуємо!
«Мені здається, що білі люди поводяться зі мною добре, поки я залишаюся на своєму місці. Поки залишаюся в “контейнері, який для нас створили”». Уривок з книжки «Каста. Витоки наших невдоволень»

«Мені здається, що білі люди поводяться зі мною добре, поки я залишаюся на своєму місці. Поки залишаюся в “контейнері, який для нас створили”». Уривок з книжки «Каста. Витоки наших невдоволень»

Одна з найкращих книжок 2020 року за версіями численних видань від...