Надо читать: Селесте Інґ «Несказане»

від | Січ 26, 2017 | Читати

Селесте Інґ «Несказане»

Надо читать

У січні видавництво «Наш формат» презентувало роман американської письменниці Селесте Інґ «Несказане», який необхідно читати поціновувачам якісної, багатошарової літератури.

«Несказане» – дебютний роман Селесте Інґ, який вийшов у 2015 році. Тоді його було визнано найкращим за версією Amazon, National Public Radio, San Francisco Chronicle, Entertainment Weekly та низки інших видань. Його вважали чи не найкращим дебютом року, права на переклад придбали понад 20 країн, нарешті цей взірець сучасної прози виходить українською.

Роман починається зі смерті (і це зовсім не спойлер) найстаршої дочки родини Лі. Зникнення та загибель Лідії – стає не лише справжньою драмою сімейства, що ламає його, а й відкриває безліч таємниць кожного з членів родини. Під маскою детектива ховається дуже глибокий соціальний роман.

Герої неодноразово стикаються з побутовим расизмом. Родина Лі – китайсько-американська, і кожне покоління по-своєму відчуває дискримінацію: насміхання однокласників, учнів, нерозуміння родичів та навіть випадкові зустрічі. «О, ти китаянка, – каже жінка в магазині. – Я зрозуміла це по очах». І звужує очі в щілинки.

«Таке відбувалося і зі мною, – розповідає письменниця. – Не думаю, що це робили зі зла, але сам факт, що люди не розуміють, що так не можна, лише доводить, що расизм досі є в суспільстві. Коли хтось каже, що ми живемо в світі без расизму, я сміюся».

Селесте Інґ

Та це лише одна з тем, яка може зачепити читача, лише одна нитка, з якої виткане полотно роману. Незважаючи на те, що дія відбувається у 70-х роках, порушуються теми, актуальні для сучасника. Як-то нереалізовані амбіції чи намагання втілити свої мрії в житті власної дитини.

Після визнання роману письменниця була здивована його успіхом і кількістю запитань про книгу. «Це схоже, ніби ти просинаєшся після яскравого сну, спускаєшся до сніданку, а в тебе питають, що снилося», – розповідала Селесте Інґ в одному з інтерв’ю. – «А ти думаєш: «Стоп, звідки ви знаєте, що мені наснилося».

Купити на сайті «Нашого формату».

Читайте нас в Telegram-каналі, у Facebook та Instagram

Ми залишаємося незалежним та чесним жіночим виданням вже 7 років. На відміну від багатьох жіночих сайтів ми прагнемо відверто говорити про жінок та надати платформу для різноманітних голосів, які розповідають про справжнє життя, реальні проблеми жінок, їхні потреби, страхи, надії, про їхній досвід, успіх та досягнення. Кожна з нас заслуговує бути почутою. Кожна з нас може бути прикладом та натхненням для інших. Кожен, великий чи невеликий, внесок неймовірно цінний — він має важливе значення для захисту нашої редакторської незалежності та існування цього проєкту. Підтримайте The Devochki — від 50 гривень. Дякуємо!
«Мені здається, що білі люди поводяться зі мною добре, поки я залишаюся на своєму місці. Поки залишаюся в “контейнері, який для нас створили”». Уривок з книжки «Каста. Витоки наших невдоволень»

«Мені здається, що білі люди поводяться зі мною добре, поки я залишаюся на своєму місці. Поки залишаюся в “контейнері, який для нас створили”». Уривок з книжки «Каста. Витоки наших невдоволень»

Одна з найкращих книжок 2020 року за версіями численних видань від...